Πέμπτη 28 Μαρτίου 2013

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΌΜΙΛΟΣ ΒΟΙΩΝ - ΔΥΝΑΜΙΚΗ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ Ν.Ο. ΒΟΙΩΝ ΣΤΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΊΑΣ ΝΟΤΙΟΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

Διέπρεψαν οι αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Βοιών στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Ιστιοπλοΐας Ν.Δ. Ελλάδος που διεξήχθη το τριήμερο της 25ης Μαρτίου στο Γύθειο. Συμμετείχαν συνολικά δεκατέσσερις (14) Όμιλοι από τα Επτάνησα και την Πελοπόννησο με ενενήντα (90) αθλητές σε σκάφη τύπου OPTIMISΤ και εικοσιέναν (21) αθλητές σε σκάφη τύπου LASER. Μπορεί για τους τρείς μικρούς Βατικιώτες Ιστιοπλόους να ήταν η πρώτη τους παρουσία σε Περιφερειακούς Αγώνες όμως άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις υποσχόμενοι κι άλλες ιστιοπλοϊκές διακρίσεις. Συγκεκριμένα, επί συνόλου 90 αθλητών, ο ΜΑΝΑΚΟΣ Παναγιώτης κατέλαβε τη 14η θέση στη Γενική κατάταξη, και την 5η θέση στην κατηγορία junior αφήνοντας πίσω αθλητές με εμπειρία και πολύ καλές επιδόσεις σε αντίστοιχες διοργανώσεις προηγούμενων ετών. Ο ΜΑΓΚΑΝΑΡΗΣ Ορέστης κατέλαβε την 31η θέση στη Γενική κατάταξη και την 24η στην κατηγορία εντεκάχρονων. Ο ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ Χαράλαμπος κατέλαβε την 40η θέση στη Γενική κατάταξη και την 31η στην κατηγορία εντεκάχρονων. Ο Ναυτικός Όμιλος Βοιών ευχαριστεί θερμά όλους όσους βοήθησαν και στήριξαν τον όμιλο και τους αθλητές στη μεγάλη αυτή επιτυχία τους.

Πηγή: Ναυτικός Όμιλος Βοιών